Ortak Noktamız Taşköprü
                Taşköprü Dernekleri, Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda,”Taşköprü Dernekleri Ortak Çalışma Kurulu Yönetmeliği'ni’’ imzaladı.

                Bu yönetmelikle; kurul üyeleri’nin ve kurulun çalışma prensipleri belirlenirken, derneklerin ortak projelerde yer alarak güçbirliği oluşturması, derneklerin ileriye dönük proje planları, bölge’nin sorunları ve çözümü, Taşköprülüler arasında ekonomik, sosyal, kültürel dayanışmanın arttırılması, Taşköprü folklorunun sanatsal ve tarihsel dokusunun, doğal ve kültürel değerlerinin korunması, Taşköprünün marka değerini artırıcı çalışmalar yapılması konularında fikir birliğine varıldı.

                Derince Taşköprülüler Derneği’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Fatih AKBULUT, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr.Metin ŞENTÜRK, meclis üyesi İbrahim YILDIZ, Taşköprü Güreş Ağası Sezgin SERT, Taşköprü Dernek Başkanları ve yönetimleri, köy muhtarları ve çok sayıda misafir katıldı. Toplantı sonrası yemek ikramı yapıldı ve  bölgesel lezzet Zerde yendi.

  
1507 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın