HAKKIMIZDA


KOCAELİ TAŞKÖPRÜLÜLER 
YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
-2012-


Derneğimiz 2012 yılında Körfez’de kuruldu. 02 Ağustos 2014 tarihinde Kocaeli İli Körfez İlçesi Yeniyalı Mahallesindeki yeni dernek lokalimizin açılışını yaparak nezih binamızda faaliyetlerimizi yürütmeye devam etmekteyiz.  Derneğimiz, kahve kültüründen ve oyun anlayışından uzak bir sohbet ortamıdır. Kermes, seminer, toplantı, özel gün vb. sosyal faaliyetleri yapmaya müsaittir.         

Misyonumuz, kendi özümüzü unutmadan, sevgi ve saygı çerçevesinde, dürüst, samimi, toplumsal çıkarları düşünen;  etnik milliyetçilik anlayışından, bencillikten ve çıkarcılıktan uzak  düşünce yapısıyla hareket etmektir.

Bu doğrultuda Yönetimimiz, Üyelerimiz, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve Köylerdeki Mahalle Temsilcilerimizle birlikte; yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayabilmek için faaliyetlerde bulunmak, bölgemizin tanıtımını yapmak ve bütün platformlarda temsil edebilmek, hemşehrilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmak, Taşköprü Manav kültürünü sonraki nesillere aktarabilmek ve bölgemizin ve bölge halkımızın ihtiyaçlarına bir nebze katkı sağlayabilmektir.

Bu süreçte; hemşehrilerimizi kaynaştırmak için iftar programları, futbol turnuvaları, gezi organizasyonları ve yürüyüş programları düzenleyerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye çalışmaktayız. Doğrudan yada dolaylı olarak imkanlarımız elverdiği nisbette üniversite okuyan öğrencilere burs yardımları, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, (cami, okul vb. kuruluşlara) gerekli yardımlarımızı yapmaya, oluşturmuş olduğumuz Kan Bankası sayesinde kan ihtiyacı olan herkese bu konuda yardımcı olmaya çalışmaktayız. Çıkmış olduğumuz bu yolda üyelerimizin ve siz değerli hemşehrilerimizin desteğiyle bütün zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyoruz.


Sizlere layık olabilmek dileğiyle, Saygı ve Sevgilerimizi sunarız.   


KOCAELİ TAŞKÖPRÜLÜLER
YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ