Faaliyetlerimiz

KOCAELİ TAŞKÖPRÜLÜLER 
YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ FAALİYETLERİ


BİLGİ EVİ PROJESİ:
2014 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim KARAOSMANOĞLU’NUN desteğiyle derneğimizde oluşturduğumuz ‘’Bilgi Evi projesi’’ kapsamında, çocuklarımıza ve gençlerimize internet yoluyla bilgi erişimi, ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için bilgisayar desteği aldık. Bu bağlamda köyden gelen öğrenci kardeşlerimize sabah kahvaltısı yapma imkanı ve  otobüs kalkış saatine kadar derneğimizde barınmalarını sağlamaktayız.

KÖYLER ARASI GELENEKSEL FUTBOL TURNUVALARI:
2012 yılından bugüne kadar her sene Geleneksel olarak düzenlediğimiz  Köyler Arası Futbol Turnuvaları yapmaktayızAmacımız, Futbolun popüler birleştirici özelliğiyle  birlik ve baraberlik sağlamak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, köydeki gençlerimizin şehirdeki gençlerimizle tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak, köylerimizi onlara unutturmamak, gelenek ve göreneklerimizi yaşatabilmek.

GELENEKSEL KÖY İFTARLARI:
Her sene farklı bir köyde gerçekleştirdiğimiz ‘’Geleneksel Köy İftaları’’ düzenleyerek biraraya gelmeyi amaçlıyoruz. Amacımız köydeki hemşerilerimizle şehirdeki hemşerilerimizi kaynaştırarak birlik ve beraberliğimizi dahada perçinlemektir. 

TREKKİNG-DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GRUBU:
Trekking 
grubumuzla gerçekleştirdiğimiz, Taşköprü sınırları içerisinde ya da çeşitli bölgelerde yürüyüş programları düzenleyerek bölgemizin ve derneğimizin tanıtımını yapmak.

DERNEK BİNASININ ÖZEL GÜNLERDE KULLANIMI
Dernek Binamız yapısı gereği küçük organizasyonlar yapmaya müsait olduğundan, kına, söz, nişan, sünnet eğlencesi yapılabilmektedir. Cüzi bir miktar karşılığında hemşerilerimize dernek binamız kiraya verilebilmektedir.

GEZİ PROGRAMLARI:
Kocaeli Büyükşehir ve Körfez Belediyemizin araç ve rehber desteğiyle Tarihi ve turistik yerlere geziler düzenleyerek hemşerilerimizin bu yerlere gidebilmelerini sağlamaya çalışmaktayız.

DERNEK PROGRAMLARI
Derneğimizde yada dernek haricindeki mekanlarda Kültür ve sanat etkinlikleri, mevlid Programları vb. düzenleyerek, topluma Kültürel ve Sanatsal açıdan zenginlik katmaya çalışmaktayız.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS DESTEĞİ:
Doğrudan yada dolaylı olarak Üniversitede eğitimini sürdüren ihtiyaç sahibi gençlerimize ‘’Burs Desteği’’ sağlayarak eğitimlerine katkı sağlamaya çalışmaktayız.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK:
‘’Okullarımıza, camilerimizeihtiyacı olan vatandaşlarımıza sosyal sorumluluk gereği destek olmaya çalışmaktayız.

HEMŞERİ DAYANIŞMASI:
Hemşehrilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya çalışarak hemşehri dayanışmasını sağlamaya çalışıyoruz.

ÜYELERİMİZLE VE HEMŞERİLERİMİZLE İLETİŞİM:
Teknolojik haberleşme sistemleriyle (SMS, Facebook, Twitter, İstagram) sizlere  bölgemizdeki yaşananları hızlı bir şekilde aktarmaya çalışmaktayız.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI VE KISA MESAJ:

Duyuru, vefat, düğün, sünnet, seminer v.b. durumlarda 

Kısa Mesaj (KOCTASKDER Başılıklı)

İnternet Sayfamızdan Haber

Facebook ve Twitter 

Paylaşımları yaparak sizleri bilgilendirmeye çalışmaktayız.   Biliyoruz ki;
Çalışmadan, gayret göstermeden hiç bir şeyin üstesinden gelmek mümkün değil. Bizlerde bu zorlukların üstesinden gelebilmek için var gücümüzle çalışacağız ve sizlerine desteğiyle Taşköprümüzü layık olduğu yerlere taşımaya çalışacağız.
      
         Saygılarımızla.

         Kocaeli Taşköprülüler 
         Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği